Tercera Division

Matches

Day Home team Score/Time Away team  
Saturday 06/03/2021
FT
Mirandés II 1 - 1 Almazán
Saturday 06/03/2021
FT
Colegios Diocesanos 1 - 3 Burgos Promesas
Saturday 06/03/2021
FT
La Virgen del Camino 2 - 1 UD Santa Marta
Saturday 06/03/2021
FT
Salamanca II 0 - 0 La Bañeza
Saturday 06/03/2021
FT
Atlético Tordesillas 1 - 0 Cristo Atlético
Saturday 06/03/2021
FT
Atlético Astorga 2 - 0 Bembibre
Saturday 06/03/2021
FT
La Granja 2 - 0 Real Ávila
Sunday 07/03/2021
FT
Peñaranda 0 - 1 Cultural Leonesa II
Sunday 07/03/2021
FT
Numancia II 2 - 1 Arandina
Sunday 07/03/2021
FT
Real Burgos 1 - 1 Gimnástica Segoviana
Sunday 07/03/2021
FT
Cultural Cebrereña 2 - 1 Bupolsa

* Matches were or will be played in the past/next 3 days.

Group A

#   Team MP W D L F A D P Last 5 matches H2H
1 18 12 2 4 25 10 +15 38 L W W W W
2 18 9 5 4 25 10 +15 32 W D W L D
3 19 8 8 3 24 18 +6 32 W D L W D
4 18 8 6 4 20 14 +6 30 W W W W W
5 18 6 7 5 15 15 +0 25 L L W L W
6 19 7 4 8 20 21 -1 25 W D L L L
7 18 5 5 8 13 15 -2 20 L D L D L
8 18 4 8 6 14 23 -9 20 D D L D D
9 18 4 7 7 18 23 -5 19 D D L D W
10 18 3 6 9 10 19 -9 15 D D D D L
11 18 3 4 11 10 26 -16 13 L D D L D
Championship Round
Middle Play-off
Relegation Round

Group B

#   Team MP W D L F A D P Last 5 matches H2H
1 20 17 2 1 51 10 +41 53 D W L D W
2 20 9 7 4 29 13 +16 34 W W W D W
3 Previous rank: 5 20 10 3 7 35 31 +4 33 W L L W L
4 Previous rank: 3 20 8 6 6 36 31 +5 30 L L D D D
5 Previous rank: 4 20 9 3 8 24 20 +4 30 L W L L W
6 20 7 8 5 28 21 +7 29 D W W D W
7 20 8 4 8 24 29 -5 28 D W W W L
8 20 7 2 11 19 37 -18 23 L L W L L
9 20 6 3 11 24 29 -5 21 W L D D L
10 20 4 7 9 16 31 -15 19 D L L W D
11 20 4 5 11 17 32 -15 17 L W W D L
12 20 4 4 12 13 32 -19 16 W L L W L
Championship Round
Middle Play-off
Relegation Round

Players

Player Team GGoal PPenalty goals 1stFirst goals
12 1 8
11 0 3
10 1 7
8 0 3
8 0 3
8 2 4
8 0 3
8 3 5
7 0 1
7 2 2
7 0 5
6 1 2
6 4 3
5 1 1
5 0 1

Tables

# Team MP D P
1 27 +39 65
2 28 +16 53
3 27 +21 51
4 27 +17 47
5 26 +6 46
18+ GambleAware